top of page

DEZYNFEKCJA- NAJISTOTNIEJSZY PUNKT W PROCESIE PRODUKCYJNYM

Dlaczego dezynfekcja jest tak istotnym elementem w przemyśle spożywczym? Odpowiedź na to pytanie zapewne zna każdy właściciel, kierownik, jak również pracownik piekarni czy cukierni. Dezynfekcja gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości produktu. Zapobiega powstaniu, namnażaniu oraz rozprzestrzenianiu się bakterii, grzybów i drożdży. Jeżeli Państwa celem jest tworzenie ciast, lodów i pieczywa, które zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą środków dezynfekujących.

W zależności od Państwa potrzeb oraz specyfiki zakładu, dysponujemy różnego rodzaju produktami dezynfekującymi oraz myjąco-dezynfekującymi:

  • Począwszy od powszechnie stosowanej szybkiej dezynfekcji alkoholowej, która nie wymaga spłukiwania, nie pozostawia śladów i posmaku goryczy. 

  • Posiadamy pianowy produkt myjąco-dezynfekujący oparty na czwartorzędowych solach amoniowych, po którego użyciu należy dokładnie wypłukać czyszczoną powierzchnię.

  • Dla zakładów, które potrzebują mycia oraz jednoczesnej dezynfekcji ścian i posadzek mamy rozwiązanie. Produkt, bezchlorowy, niepianowy, nie wymagający spłukania. 

  • Zdarza się, że spotykamy w piekarniach produkty dezynfekujące na bazie chloru. oczywiście mamy takie w swojej ofercie, ale ze względu na dość nieprzyjemny, silny zapach nie polecamy tych środków w obszarze produkcyjnym. Jesteśmy w stanie zastąpić je innymi produktami o wyższej skuteczności. 

bottom of page